додому Новини Черкащина Власників худоби попереджають про ризик занесення ящуру чи блутангу на Черкащину

Власників худоби попереджають про ризик занесення ящуру чи блутангу на Черкащину

0
19

Небезпека поширення інфекційних захворювань, зокрема ящуру та блутангу, існує на території України. Про симптоми та небезпеку цих хвороб для свійських тварин розповів директор департаменту агропромислового розвитку ОВА Роман Косенко на брифінгу в медіацентрі.

Зі слів посадовця, блутанг не становить небезпеки для людей, а м’ясо та молоко від хворих тварин є безпечними для споживання. Ящур може передаватися людині під час споживання незнезараженого молока, а також через продукти його перероблення, рідше — через м’ясо.

— Наразі вакцинацію тварин від цих захворювань не проводять, — зазначив Роман Косенко. — Надійний метод убезпечити поголів’я від інфекційних хвороб, зокрема, ящура — це закритий режим роботи комерційного господарства. Адже худоба може інфікуватися від іншої  дикої або свійської тварини. Для щойно придбаної худоби необхідно встановити 30-денний карантин.

Дії власників свійських тварин, якщо є підозри на ящур чи блутанг:

  • Звернутися за телефонами «гарячої лінії» обласної Держпродспоживслужби: (0472) 63 05 27 або (093) 933 34 54.
  • Сповістити дільничного лікаря ветеринарної медицини або звернутися до державних лікарень ветеринарної медицини в Черкаській області.

Підтвердження діагнозу на ящур здійснюється у Черкаській регіональній державній лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

держпродспоживслужба гаряча лінія

Довідково:

Ящур призводить до загибелі поголів’я свійських парнокопитних тварин, через його поширення вибраковують усе поголів’я. І це завдає чималих збитків для сільгосппідприємств і приватних домогосподарств.

Блутанг (катаральна лихоманка овець) — це вірусне захворювання, що вражає жуйних тварин, зокрема овець, велику рогату худобу та диких парнокопитних. Поширення відбувається здебільшого в теплу та вологу погоду, тому випадки інфікування зростають у літній період. Летальність може досягати 90–100 %.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я