Online TV
Новини на ВІККАВіККА-новиниОсвіта.ua. Працевлаштування студентів

Освіта.ua. Працевлаштування студентів

- Advertisment -

Працевлаштування студентів – нині справа рук самих студентів. Сучасна молодь ще під час навчання в університеті замислюється про майбутню кар’єру. Першим кроком до успіху студенти вважають стажування. Однак стажером у часи кризи стати не просто. Молоді фахівці з дипломом про вищу освіту змушені ходити з однієї співбесіди на іншу. На 99-ти зі ста вони чують тверде «ні!». З чого починається шлях юного амбіційного кар’єриста у Черкасах – знає Марини Лук’яненко.

Оксана закінчила університет за спеціальністю «облік і аудит» з червоним дипломом. Демонструючи його роботодавцям, дівчина розраховувала на високооплачувану роботу. Натомість чула тільки відмови.
Оксана, студент-економіст: «Я обходила десяток установ і зрозуміла, що ніхто не зацікавлений у тому, щоб взяти на роботу молодого спеціаліста без досвіду роботи, хоча, на мою думку, я краща за пенсіонерів, адже в мене нові свіжі ідеї, які я можу запропонувати роботодавцю».
Історія Юлі Фомічової є ще одним прикладом правди життя. Цьогоріч студентка закінчує університет за спеціальністю журналістика. Працює Юля вже близько трьох років. За цей час вона набула досвіду роботи у журналах. Однак, коли криза буквально «з’їла» останнє видання, в якому дівчина працювала, Юля вкотре почала шукати роботу.
Юлія Фомічова, студент-журналіст: «Пройшла кілька співбесід і мене

вразило те, що ніхто в мене не поцікавився, який у мене диплом, всі питали, який у мене досвід роботи і що я вмію. Саме тому я вирішила набути досвіду для того, щоб у подальшому своєму житті знайти місце у штаті».
Нині Юля працює у кількох газетах позаштатно, за гонорари. Говорить, що задоволена: вільний графік роботи дозволяє поєднувати навчання з роботою. Хоча у майбутньому від штатного місця в одній з черкаських газет, дівчина не відмовилася б.
Брак досвіду роботи – проблема, що спіткає ледь не кожного студента. До всього, нині на ринку праці запитані здебільшого робочі спеціальності. Хоча, за словами працівника кадрової агенції Наталі Головатої, є незначний попит і на помічників керівників, менеджерів з персоналу, торгових представників.
Наталя Головата, провідний менеджер консалтингової агенції: «Если брать торгового представителя – нужно водительское удостоверение, если это менеджер по персоналу – нужно знать экзот, деловодство. Для секретаря сейчас не главное длина ног, главное это филологическое образование, умение пользоваться офисной техникой, а в университете, к сожалению, этому не учат».
Частково знання, потрібні для конкретної роботи, студентам доводиться здобувати самотужки. Вдосконалити свої уміння та навички недосвідчені хлопці та дівчата можуть за допомогою фахових курсів.
Окрім того, влаштовуючись на роботу, студентам слід звернути увагу на пам’ятку «молодого бійця». Перша співбесіда, як перше побачення, готуватися до неї слід так само ретельно. Батьків із собою не брати, у розмові триматися невимушено, однак не самовпевнено, не забувати про дрес-код. Фахівці з консалтингу запевняють: дотримання цих правил збільшує шанси на успішне працевлаштування.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Черкащанин виявив в лісі біля Черкас дивні колодязі: що там було раніше (ФОТО, ВІДЕО)

Черкащанин, ведучий і власник ютюб-каналу Travel_ck, виявив у Сосновому Бору між селами Руська Поляна і Дубіївка дивні колодязі. Він...

На Звенигородщині автівка врізалася в опору ліхтаря

Поліція Звенигородщини встановлює обставини ДТП, в якій травмувалася пасажирка. Інформує Поліція Черкащини. Дорожньо-транспортна пригода сталася 30 червня на автодорозі Н-16...

Цікаве:

Які спортивні добавки справді працюють: правда без маркетингу

Ринок спортивного харчування щороку зростає – разом із кількістю...

Літнє взуття для активних днів: як обрати ідеальні кеди на теплу пору

У літньому гардеробі важливу роль відіграє зручне, дихаюче та...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас