Online TV
Новини на ВІККАВіККА-новиниНа чотири дні в Холодному Яру оселилися справжні трудівники

На чотири дні в Холодному Яру оселилися справжні трудівники

- Advertisment -

Пофарбовані вказівники, помарковані дерева, зібране сміття та нові екомаршрути. У Холодному Яру хазяйнував трудовий загін «Черкаські бджоли». Чотири дні волонтери відновлювали заповідне урочище та копалися в історії. Чи солодкі плоди праці, знають наші кореспонденти.

Вони змінили місце проживання та заходилися впорядковувати Холодний Яр. Уже декілька років волонтери-трудівники мігрують до заповідного урочища та беруться до роботи.

Віктор Велівченко, директор Черкаського обласного молодіжного ресурсного центру: «Це чудова місцина, де молодь може не тільки попрацювати на благо громади, але й ми можемо її просто витягти з урбанізованого життя, привезти на природу, де вони можуть і попрацювати, і відпочити. Крім того, наша програма передбачає багато навчальних компонентів».

Ось ця галявина донедавна потопала в купі пляшок і всілякого непотребу. Відтепер тут чиста місцина.

Дарина Коваленко, волонтерка: «Відпочивальники, які їздять до лісу, не завжди дуже культурні люди. Усі ці купи сміття спричинені саме людським фактором. Тим, що люди не викидають, не забирають із собою сміття, а навпаки залишають його в лісі. І тому ми, волонтери, вирішили допомогти лісові жити без цього бруду та позбирали його в пакети».

Щодень волонтери долають біля десятка кілометрів. Розчищають хащі та прокладають нову екологічну стежку. Озброєні помаранчевою фарбою та щітками, вони маркують дерева. А все для того, аби туристи не блукали та відразу орієнтувалися на місцевості.

Сергій Слинько, волонтер: «Малюємо ми буквочки «Е», що означає екологічний маршрут, і вказуємо напрямки руху маршруту. Чому вказуємо в обидві сторони, бо маршрут може рухатися як в один, так і в інший бік. Ось таких літер ми, мабуть, десь тисячу намалювали в лісі».

«Бджоли»-волонтери беруться й за історичні пам’ятки. Вказівники та стенди ретельно фарбують, наводять викарбуваний текст. А опісля творчо презентують та занурюють в оповідки про партизанський рух.

Владислав Дідук, волонтер: «Таких стендів тут чотири. На кожному стенді написано, що це таке та що тут робили. Наприклад, це склик, де збиралися козаки».

За трудові старання в екотаборі винагороджують. Проводять майстер-класи, театралізовані дійства, лекції та тренінги.

Ольга Галушко, організатор волонтерського екотабору: «Чому в такому форматі? Для того, щоби молоді було цікаво. Не просто прийти, поприбирати ліс і все – поїхати. Ні, треба, щоби була згадка позитивна і щоб люди хотіли повернутися та брати участь у цьому далі й далі. Треба не лише вміти працювати, а й уміти працювати красиво, з користю і з насолодою для себе».

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

У Черкасах оголосили конкурс на посаду двох директорів шкіл: які вимоги і хто може претендувати

Департамент освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради оголосив конкурс на посаду директорів Черкаської спеціалізованої школи І-III ступенів №18...

У ДТП в місті Канів постраждав водій мотоцикла

У Каневі зіткнулися легковик та мотоцикл. В ДТП постраждав водій мотоцикла. Постраждалого госпіталізували. Повідомляє Поліція Черкащини. Дорожньо-транспортна пригода сталася 9...

Цікаве:

Які спортивні добавки справді працюють: правда без маркетингу

Ринок спортивного харчування щороку зростає – разом із кількістю...

Літнє взуття для активних днів: як обрати ідеальні кеди на теплу пору

У літньому гардеробі важливу роль відіграє зручне, дихаюче та...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас