Online TV
Новини на ВІККАВіККА-новиниУ Черкасах ніде утилізувати біологічні відходи

У Черкасах ніде утилізувати біологічні відходи

- Advertisment -

У Черкасах ніде утилізувати біологічні відходи. Медики продовжують закопувати післяопераційні рештки в землю прямо на території лікарень. Муфельна піч є в 90% відсотків обласних центрів, стверджує депутат обласної ради Любов Майборода. Була б така і в Черкасах, каже, якби не гігантоманія та байдужість місцевих владців. Про півторамільйонний проект, завершення якого під загрозою, – Олена Берестенко.

Куплена за майже чотириста тисяч гривень муфельна піч гниє і ржавіє на території одного з черкаських підприємств. Запрацювати вона мала б ще торік. Та досі залишається проектом лише на папері.

Станіслав Переметчик, виконроб генпідрядної організації: «На 99% зроблена коробка для печі. На 60% виконані роботи щодо пожежного резервуару. Це на 374 тис. грн. Із 2012 року по сьогодні роботи не проводили зовсім. Через відсутність коштів».

Коштів немає, бо їх виплату блокує Держказначейство, каже Любов Майборода. А місцеві владці лише розводять руками, ставлячи під загрозу здоров’я черкасців. Післяопераційні рештки, які закопують у землю, часто розривають собаки та розносять їх містом.

Любов Майборода, депутат Черкаської обласної ради: «Утворюється більше 100 кг відходів. Це – кров, харкотиння, плацента. Єдиний цивілізований спосіб утилізації їх – це спалювання в муфельній печі».

Такі працюють чи не в кожному обласному центрі країни, стверджує депутат. Спалювати біологічні відходи вже рік, як мали б черкасці. Ініціювали проект ще 2011 року. І навіть внесли до переліку об’єктів обласної програми «Будуємо нову Черкащину». Проте на території, яку виділили під муфельну піч, нині лише голі стіни та метрові бур’яни.

Любов Майборода, депутат Черкаської обласної ради: «Мене дивує, що на реконструкцію Будинку рад, якого немає у плані соціально-економічного розвитку, виділили 40 млн. грн. А муфельна піч, яка є в плані, не фінансується».

Вибіркове фінансування проектів та гігантоманія вже давно стали нормою для місцевої влади, каже депутат. А тому громада сама повинна контролювати будівництво кожного об’єкта: чи то школи, чи дитячого садочка, чи лікарні.

Любов Майборода, депутат Черкаської обласної ради: «Тут бур’яни, немає дороги. Це і є показник того, як пан Брожик, член «Партії регіонів», виконує обласну програму «Будуємо нову Черкащину». Я порушуватиму це питання на сесії. Вважаю, що Брожик не відповідає займаній посаді».

В обласному управлінні охорони здоров’я коментувати ситуацію не беруться. Кажуть: поки об’єкт зводять, він на балансі управління капітального будівництва. А там не беруться прогнозувати, коли муфельну піч введуть в експлуатацію.

Олександр Печиборщ, начальник управління капітального будівництва ОДА: «Ми платіжні доручення віддаємо в Казначейство. Але якщо вони там лежать по 3-4 місяці, то як я вам можу сказати, коли я завершу будівництво?».

Тим часом Любов Майборода готує чергове депутатське звернення щодо цієї справи. Цього разу – до прокуратури.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Черкаські ветерани здобули друге місце на Всеукраїнських змаганнях з волейболу сидячи

Черкаська команда ветеранів МСК «Дніпро» виборола «срібло» на Всеукраїнських змаганнях із волейболу сидячи. Повідомляє Черкаський міський голова Анатолій Бондаренко. Позаду...

Кожен черкаський першачок може отримати 5 тис грн: що треба зробити

Кабмін ухвалив ініціативу “Пакет першокласника” з виплатами 5 тис грн.  Про це повідмив у своєму телеграм каналі Денис Шмигаль....

Цікаве:

Які спортивні добавки справді працюють: правда без маркетингу

Ринок спортивного харчування щороку зростає – разом із кількістю...

Літнє взуття для активних днів: як обрати ідеальні кеди на теплу пору

У літньому гардеробі важливу роль відіграє зручне, дихаюче та...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас