Новини на ВІККАВіККА-новиниУ розпал спекотного літа черкасці потерпають від застуд

У розпал спекотного літа черкасці потерпають від застуд

- Advertisment -

У розпал спекотного літа черкасці потерпають від застуд. Медики кажуть: одна з найпоширеніших причин – надмірне захоплення кондиціонерами. Бо любителі прохолоди не вміють правильно користуватися такою технікою. Усе про клімат-системи вже знають наші кореспонденти.

Приємна прохолода в кімнаті далася взнаки, розповідає Марія. Хоч на вулиці літо, дівчина застудилася. А все від того, що спала під кондиціонером.

Марія Голуб, жителька м. Черкаси: «Уранці я прокинулася із закладеним носом і хворим горлом».

Оклигувала добрих два тижні. А тоді ще декілька разів дівчина хворіла з цієї ж причини. Сьогодні, зізнається, боїться кондиціонерів, як вогню.

Марія Голуб, жителька м. Черкаси: «Я взагалі віялом користуюся або протяги роблю. Кондиціонерів у нас навіть удома немає».

Кондиціонери можуть накоїти лиха, якщо їх неправильно експлуатувати, застерігають медики.

Дмитро Задериголова, заступник директора КНП «Перша Черкаська міська лікарня»: «І пневмонією хворіють. Але це, як правило, пов’язане більше з переохолодженням. Або люди перебувають під прямим повітрям кондиціонерів».

Щоби не хворіти, фахівці з кондиціонування радять запам’ятати кілька правил. По-перше, правильно встановити пристрій. Щоби струмінь холодного повітря розсіювався по кімнаті, а не потрапляв прямо на людину. По-друге, провітрювати приміщення. І найголовніше – регулярно та вчасно змінювати фільтри.

Роман Янголь, фахівець із кондиціонування: «Людина має при частій експлуатації кондиціонера чистити оцей фільтр разів 3-4 на місяць. У всіх є душ. Перевернули. Душем з цього боку вимили. А якщо пил вже туди вклеївся, то можна губкою або м’якенькою щіточкою все це охайно вимити».

А от щодо бактерій і вірусів, то їх боятися не варто. На фільтрах кондиціонерів збудників небезпечних інфекцій немає.

Дмитро Задериголова, заступник директора КНП «Перша Черкаська міська лікарня»: «Вони не заражені ні бактеріями, ні вірусами».

Роман Янголь, фахівець із кондиціонування: «Сальмонел і грибків у кондиціонерах немає. І це не від того, що я цим займаюся та захищаю. Відбувається яка ситуація: пил і волога поєднуються. Там заводиться грибок. Він для людини безпечний. Але він може розмножуватися тільки при температурі 12-13 градусів».

Тому періодично кондиціонер потрібно протирати або спеціальним спреєм, або звичайним спиртом. Оптимальний температурний режим для кліматсистем, переконують фахівці, –24 градуси на холод і 27 градусів на тепло.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Понад 400 школярів Христинівщини пройшли військовий вишкіл на польовому навчанні

У Христинівській громаді відбулися навчання для школярів із базової військової підготовки. Понад чотириста учнів під керівництвом інструкторів навчалися стрільби...

Двоє жителів Канівської громади отримають допомогу на закупівлю дров

Виконавчий комітет Канівської міськради ухвалив рішення надати матеріальну допомогу двом мешканцям громади на придбання дров для опалювального сезону 2025–2026...

Цікаве:

Компенсація тим, хто надав житло переселенцям: як працює програма «Прихисток»

Програма «Прихисток» передбачає надання компенсації за безоплатне забезпечення  тимчасовим...

Чи вплинуть весняні заморозки на урожай на Черкащині – коментар агронома

Нестабільна весняна погода внесла свої корективи в плани аграріїв...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас