Online TV
Новини на ВІККАВіККА-новиниЗ гастролями до Черкас завітав голландський хор, що популяризує...

З гастролями до Черкас завітав голландський хор, що популяризує українську культуру

- Advertisment -

На власному ентузіазмі та за свої кровні. Так 40 голландців популяризують світом українську пісню. Хор імені Миколи Лисенка з Нідерландів, добре знаний у Європі, приїхав із гастролями до Черкас. На сцені обласної філармонії голландці виконували українські пісні. Доброчинний, адже безкоштовний для глядачів, півторагодинний концерт відвідала й наша знімальна група.

 

Вони погано розуміють українську. А співати наших пісень, зізнаються, їм важче, ніж будь-якою іншою мовою світу. Подорожують за власний кошт. Та попри це не уявляють свого життя без солов’їної. Сорок голландців 15 років поспіль подорожують світом і популяризують українську культуру. Капела заснована українським композитором та оперним співаком Мирославом Антоновичем. Своїм співом черкащан порадував і його син Роман. Емігрувавши з України, чоловік не зрадив рідну культуру.

Роман Антонович, учасник хору: «Ми приїхали, щоб вшанувати прекрасну українську культуру. Тут звучатимуть композиції Леонтовича, Антоновича та ін.».

Разом із хором гастролює світом і музикант Михайло. Хлопець грає на цимбалах із трьох років. Каже: брати участь у благодійних концертах йому за честь.

Михайло Захарія, цимбаліст: «Мій батько – цимбаліст. Він навчав мене грати з 3-ох років. Я закінчив школу. Потім вчився у Словаччині, у консерваторії, а згодом закінчив Академію мистецтв».

Імпресаріо хору пан Володимир каже: якщо світ захоплюється італійським ренесансом або китайською порцеляною, то чому ж не захоплюватися українською піснею. Та пригадує свою зустріч із Олесем Гончаром. Було це в 90-их. Тоді Гончар уперше почув спів капели в Києві. І був вражений їх виконанням.

Володимир Луців, співорганізатор: «І він сказав таке: «Наскільки треба бути високоцивілізованим народом, щоб пропагувати чужу культуру десятиліттями даром. Бо ці люди фактично за власний кошт летять, щоб співати українські пісні».

Подібний захід у Черкасах музикант Анатолій востаннє відвідував, ще будучи студентом.

Анатолій Рибак, музикант: «Сюди приїздив зі Стокгольма хоровий колектив. Я літав на сьомому небі від щастя. З якою насолодою я слухав цей спів! Я тільки-но долучався до хорової справи. Це надзвичайно цікаво. Ця подія цікава тим, що молодь, яка навчається в музичних школах, може послухати цей спів. Він виховує, надихає на позитивні емоції, почуття».

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

На Черкащині згоріло 7 гектарів врожаю

У розпал жнив — кожна іскра може стати трагедією. Цього тижня на Черкащині сталися одразу дві масштабні пожежі на...

Безпритульні малюки стали зірками прогнозу погоди на “ВІККА”

Історія, яка гріє серце. Рудий котик Лео, колись врятований з вулиці черкащанкою, сам став рятівником. Одного дня він привів...

Цікаве:

Які спортивні добавки справді працюють: правда без маркетингу

Ринок спортивного харчування щороку зростає – разом із кількістю...

Літнє взуття для активних днів: як обрати ідеальні кеди на теплу пору

У літньому гардеробі важливу роль відіграє зручне, дихаюче та...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас