Online TV
Новини на ВІККАВіККА-новиниЧому в Черкасах занепадають старовинні туристичні об’єкти – узвози

Чому в Черкасах занепадають старовинні туристичні об’єкти – узвози

- Advertisment -

Колоритні схили старих Черкас – узвози – доживають віку. Нині вони закинуті, засмічені та забуті. Усього таких місць в обласному центрі нараховують півтора десятка. Проте черкащани знають лише один – Замковий. Чому про решту історичних місцин не розповідають ні книжки, ні владці, дізнавалася Олена Берестенко.

 

Сергій Ганницький, краєзнавець: «У Черкасах є кілька, що відомі ще з 19 століття. Зокрема, це Стрілецький – 1899 року. Узвіз Удод».

А ще – Пастерівський, Грузевича, Мисливський, Парковий, Пожежний, Дачний, Клубний…Чи чули про такі топоніми містяни? Навряд чи. Та й звідки знати, коли відомостей та світлин із їх зображеннями вкрай мало і на картах, і в музейних архівах.

Сергій Ганницький, краєзнавець: «У Черкасах їх можна нарахувати близько 15-ти. Тих, які офіційні. І тих, що неофіційні. Тобто такі, про які пам’ятають лише старожили».

Черкаси – унікальні за кількістю узвозів, кажуть дослідники. Але з півтора десятка доглянутий лише один. Замковий. Решта потопають у смітті. А могли б бути туристичною візитівкою Черкас, каже архітектор Федір Гонца.

Федір Гонца, архітектор: «Дуже мало міст України, де є узвози в такій кількості, як у Черкасах. Якщо будуть у нормальному стані, вони завжди будуть притягувати містян, що захочуть сфотографуватися, і туристів. Їм буде, що показати».

Перші згадки про черкаські схили датовані кінцем 19 століття, кажуть дослідники. Є вони і в генплані російського архітектора шотландського походження Вільяма Гесте.

Федір Гонца, архітектор: «Дуже мало відомостей про черкаські узвози. Немає детального планування, немає креслень. Є якісь згадки в генпланах за 19 століття».

Колоритні черкаські схили нічим не поступаються тим же львівським, вважає Федір Гонца. Та могли б стати окрасою історичної частини міста. Ось цей, так званий Островський узвіз, укритий бруківкою. Він нагадує одну з європейських вуличок. Його та решту потрібно привести до ладу, каже архітектор. А згодом відкрити нові туристичні маршрути.

Федір Гонца, архітектор: «Це характеризує місто як старовинне. Не сучасна архітектура приваблює туристів і містян. Не сучасні рішення мають історичне значення. А залишки тої культури, того середовища, що було в минулому».

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

У Черкасах навіки попрощалися з уродженцем Луганщини, який боронив країну

У Черкасах провели в останню путь молодшого сержанта Дениса Гребенюка, який загинув, захищаючи незалежність та територіальну цілісність України. Повідомляє...

Черкаські ветерани здобули друге місце на Всеукраїнських змаганнях з волейболу сидячи

Черкаська команда ветеранів МСК «Дніпро» виборола «срібло» на Всеукраїнських змаганнях із волейболу сидячи. Повідомляє Черкаський міський голова Анатолій Бондаренко. Позаду...

Цікаве:

Які спортивні добавки справді працюють: правда без маркетингу

Ринок спортивного харчування щороку зростає – разом із кількістю...

Літнє взуття для активних днів: як обрати ідеальні кеди на теплу пору

У літньому гардеробі важливу роль відіграє зручне, дихаюче та...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас