Online TV
БлогиНе батьківщина красить людину

Не батьківщина красить людину

Своє п’ятничне пиво "вживала" в одному з улюблених барів неподалік Софії Київської. Не встигла зробити замовлення, як до мене підсів чоловік – гість України з Росії. Спочатку я вже планувала пити пива менше і пропагувати позицію України, розказуючи, що "хутінпуй", "кримнаш", "нелізьтенанашуземлю" і т.д. Однак потім розслабилася: він, хоч і росіянин, але "наш". Усі 180 днів, які дозволено йому перебувати на території України, він проводить тут. Каже, що хотів би отримати українське громадянство. Шкодує, що в обох державах заборонено подвійне громадянство.
Він був на Майдані. Брав участь в українській Революції Гідності.
А як ставилися революціонери до того, що поруч із ними росіянин?
– Називали мене "наш москалик"…
– А що Ви робили, коли всі розважалися "хто не скаче, той москаль"?
– …
Образився. Каже, що він не із Москви, а із Новгорода. Шкодує, що росіяни не мають такого менталітету, аби влаштувати революцію… У Києві в нього вкрали телефон "учора". Однак він не сумує і спокійно розважається в центрі нашої столиці. Не дозволяє і слова кривого сказати проти тих, "хто на майдані стояв".
Тільки я там цілодобово не був. Я на нічне чергування приходив, а зранку – на квартиру… Вночі здебільшого атаки були, а цілодобово там бути просто негігієнічно.
Дивується, що розмовляю винятково українською. Уважно слухає мій монолог про "не слід забувати своїх коренів і відмовлятися від рідної мови".
А як правильно – корені чи коріння? – цікавиться і хвалиться, що дуже рідко не розуміє українських слів і навіть може говорити "на мові".
Це було просто пару годин із незнайомою людиною. Однак такі пару годин, проведені із людиною з іншого світу, розвіюють стереотипи. У сім’ї не без красеня. Не слід усіх рівняти під одну лінійку. У Росії є люди, яким соромно за своїх правителів і які люблять Україну більше, ніж деякі українці.
 
P.S. Усі моїм друзям, які люблять казати "вони притворяюцця": перевірила у соцмережах – мій випадковий знайомий справді з Новгорода і справді був на Майдані.
 
Юлія Фомічова
Юлія Фомічова
журналіст

Прості поради черкащанам, що врятують ваші кімнатні рослини

Зима відчутно змінює умови в наших домівках, і це впливає не лише на настрій людей, а й на стан...

На Черкащині відпрацьовують забезпечення стабільності у період посиленої енергетичної загрози

Черкащина продовжує реалізовувати державні завдання у сфері енергетичної безпеки та стійкості. На рівні області відбулася координаційна нарада, яку провів...

Цікаве:

Прості поради черкащанам, що врятують ваші кімнатні рослини

Зима відчутно змінює умови в наших домівках, і це...

П’ять сортів картоплі, що “провалили” сезон-2025 у центральних областях: результати дегустації

Не всі сорти картоплі демонструють гарну врожайність, багато з...

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

Підключення до трансляції ВІККА...
Перевірка доступності потоку

Трансляція недоступна

Наразі пряма трансляція не ведеться. Спробуйте пізніше.

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x