Новини на ВІККАПолітичні новиниЗахідні соціологи: В Раду проходять політсили Зеленського, Рабіновича, Тимошенко...

Західні соціологи: В Раду проходять політсили Зеленського, Рабіновича, Тимошенко і Порошенка

- Advertisment -

Рішення Президента України Володимира Зеленського достроково розпустити Верховну Раду України восьмого скликання не стало несподіванкою. І зараз головне питання, коли вони пройдуть – 14 липня, 21 липня або в інший день.

І поки політики, політологи і експерти на різних ток-шоу обговорюють можливу дату проведення дострокових виборів, соціології інформують громадськість, які партії мають шанс сформувати Верховну Раду України дев'ятого скликання.

Зокрема, міжнародний дослідницький центр BURI-Україна (The Belgium-Ukraine Research Institute, Бельгія)опублікував нові результати соціологічного дослідження, яке проводилося в період з 13 по 17 травня 2019 року.

Так, якби вибори до Верховної Ради України відбулися найближчої неділі, то п'ятивідсотковий поріг подолали б і пройшли в парламент чотири політичні сили: партія "Слуга народу" Володимира Зеленського (34,7%), "Опозиційна платформа – За життя" Вадима Рабіновича, Юрія Бойка і Віктора Медведчука (15,1%), ВО "Батьківщина" Юлії Тимошенко (9,5%) і "Блок Петра Порошенка "Солідарність"" (8,9%).

Не долають існуючий сьогодні п'ятивідсотковий поріг такі політичні сили: Радикальна партія Олега Ляшка (4,9%), "Громадянська позиція" Анатолія Гриценка та Дмитра Добродомова (4,6%), "Сила і Честь" Ігоря Смешка (3,9%) , ВО "Свобода" Олега Тягнибока (2,3%), "Опозиційний блок – Партія миру і розвитку" Євгена Мураєва, Олександра Вілкула та Вадима Новинського (2,0%) та інші.

Відзначимо, що вперше в дослідженні оцінювалися шанси декількох нових партій – партії "Голос" Святослава Вакарчука, Громадської платформи Надії Савченко і "Української стратегії успіху" Володимира Гройсмана.

Відзначається, що три лідируючі партії ("Слуга народу", "Опозиційна платформа – За життя" та "Батьківщина") зберегли свої позиції в порівнянні з попереднім дослідженням. У той же час спостерігається просідання рейтингу "Блоку Петра Порошенка "Солідарність"" і зберігається розрив між партіями "Опозиційна платформа – За життя" та "Опозиційний блок – Партія миру і розвитку".

Скорочення ж електоральної підтримки партії "Блок Петра Порошенка "Солідарність"" (з 13,2% до 8,9% в порівнянні з попереднім дослідженням) може багато в чому пояснюватися рішенням Святослава Вакарчука про запуск власного політичного проекту. На думку соціологів, обидва проекти змушені ділити електоральну базу, що утруднить їх просування в авангард парламентського життя.

Дане дослідження підтверджує висновки українських соціологів про те, що такі партії як Радикальна партія Олега Ляшка, "Громадянська позиція" і "Сила і Честь" стоять на порозі потрапляння в наступний склад Верховної Ради України. З огляду на ймовірну похибку вибірки (2,2%), їх шанси на роботу в парламенті залишаються цілком реалістичними.

Відзначимо, що соціологічне дослідження проводив Міжнародний дослідницький центр BURI-Україна (The Belgium-Ukraine Research Institute, Бельгія) в період з 13 по 17 травня 2019 року методом комбінованого інтерв'ю. Загальна кількість респондентів склала 2010 осіб (репрезентативна вибірка). Метод опитування – комбіноване інтерв'ю. Похибка становить 2,2%.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

У лікарні помер черкащанин, який отримав поранення під час шахедної атаки на Черкаси

У лікарні помер 58-річний чоловік, який отримав тяжкі поранення під час дронової  атаки на Черкаси 6 травня. Про це...

Власників худоби попереджають про ризик занесення ящуру чи блутангу на Черкащину

Небезпека поширення інфекційних захворювань, зокрема ящуру та блутангу, існує на території України. Про симптоми та небезпеку цих хвороб для...

Цікаве:

Компенсація тим, хто надав житло переселенцям: як працює програма «Прихисток»

Програма «Прихисток» передбачає надання компенсації за безоплатне забезпечення  тимчасовим...

Чи вплинуть весняні заморозки на урожай на Черкащині – коментар агронома

Нестабільна весняна погода внесла свої корективи в плани аграріїв...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас