Новини на ВІККАПолітичні новиниПерша п’ятирічка децентралізації: здобутки та подальша доля найуспішнішої реформи

Перша п’ятирічка децентралізації: здобутки та подальша доля найуспішнішої реформи

-

- Advertisment -

Минає 5-річний термін української влади та уряду "нового часу". Разом з їхньою каденцією, свої перші ювілейні 5 років відзначають і ряд започаткованих реформ. Децентралізація була одна із перших ластівок "постреволюційного" уряду, і знаменувалася як найуспішніша.

В українському політикумі, єдина політична партія, яка позиціонує себе, як партія місцевого самоврядування, – це "Наш край". Тому про здобутки та подальшу долю реформи говорили із головою "Нашого краю" Анатолієм Нужним.

– Анатолію Анатолійовичу, цього року одна з найуспішніших реформ відзначає своє 5-річчя. Це реформа децентралізації. Знаємо, що Ви є прихильником даної реформи.

Я не просто, як ви зазначили, прихильник децентралізації. Я переконаний, що саме ця реформа здатна зберегти територіальну цілісність держави, а завдяки передачі громадам відповідальності за своє життя, забезпечить країні стабільний економічний та соціальний розвиток.

– Протягом цих років Ви особисто берете участь у реалізації реформи на Черкащині.

Мені пощастило – перші кроки запровадження децентралізації робив на Чорнобаївщині, коли виконував обов’язки голови райради. Тоді утворилася одна із перших ОТГ – Іркліївська. Потім продовжив свою роботу радником голови Черкаської ОДА саме з питань децентралізації і мав нагоду вивчити доцільність об’єднання громад у межах кожного району області. А це, так би мовити, перспективний план на яву, а не на папері. Тому що коли спілкуєшся із представниками тієї чи іншої громади, то відразу чітко розумієш проблемні місця, першочергові завдання, можливості і перспективні напрямки розвитку конкретної території. А саме головне – ти бачиш бажання і готовність людей взяти відповідальність на себе.

– Політична партія "Наш край" позиціонує себе, як партія мерів, партія розвитку місцевого самоврядування.

Саме тому я і пов’язав свою політичну діяльність із командою "Нашого краю". Саме цей напрямок і послугував нашою спільною точкою перетину. Адже саме від успішності та заможності окремих територій, буде забезпеченою та конкурентоспроможною країна в цілому. І тут цифри говорять самі за себе.

По-перше, у 2014 році власні доходи місцевих бюджетів складали 68,6 млрд. грн., а в 2018 році – понад 234 млрд. грн.

По-друге, зросло державне фінансування проектів на місцях, особливо ті, що направлені на розвиток інфраструктури. Кількість таких проектів вже перевищила 5000. А це: ремонти шкіл і дитячих садочків, ремонт і оснащення сучасною технікою лікарень, будівництво котелень альтернативного палива та ін.

І по-третє, можливість отримання адміністративних послуг через ЦНАП, що суттєво полегшило життя сільському населенню. Якщо у 2014 році в Україні було всього 14 центрів надання адмінпослуг, то на сьогодні їх вже 775.

Яким бачите шлях подальшої реалізації реформи у такий не простий для країни рік виборів?

Перш за все, зміна влади в країні ніяким чином не повинна зруйнувати всі досягнення реформи. Тому, першочерговим завдання і Уряду, і Парламенту є закріплення результату на законодавчому рівні, і головне – у Конституції.

Важливо, щоб до 2020 року адміністративна карта України була заповнена кордонами об’єднаних громад.

І надважливо – напрацювати нормативну базу, яка б унеможливила зворотній процес перерозподілу повноважень чи бюджетів на користь центральної влади.

Тому і до майбутнього Президента, і майбутнього Уряду, а також кожного народного депутата є головна вимога – в жодному разі не допустити знівелювати успішні напрацювання попередніх 5 років.

Розмову вела Марія Пастушенко

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

У Черкасах водійка врізалася в припарковане авто

Учора, близько 16-ї години, патрульні отримали виклик про дорожньо-транспортну пригоду, що сталася на вулиці Хрещатик за участі трьох автомобілів....

День Вишиванки у центрі Черкас — як це було (ФОТОРЕПОРТАЖ)

З нагоди Дня Вишиванки черкащани зібралися у сквері Юність, вдягнені у національний одяг. Тут влаштували мистецькі виставки, музичні та...

Цікаве:

Стратегії вивчення граматики англійської мови для новачків

Вивчення англійської мови може бути захоплюючим і в той...

23 червня в Києві стартує Incrypted Conference 2024

Це вже вчетверте, коли криптомедіа Incrypted організовує одну з...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x