Online TV
Новини на ВІККАВіККА-новиниЩодня лікарі діагностують кишкові вірусні інфекції в середньому у...

Щодня лікарі діагностують кишкові вірусні інфекції в середньому у десяти дітей

- Advertisment -

Немиті овочі та фрукти вкладають маленьких черкасців на лікарняні ліжка. Щодня лікарі діагностують кишкові вірусні інфекції в середньому у десяти дітей. Минулоріч було в рази менше. І це при тому, що пік захворюваності ще попереду, говорять черкаські інфекціоністи. Продовжить тему Юлія Доброскок.

Інфекціоністи переглядають кіпи історій хвороб і підраховують невтішну статистику. Кажуть, хворих на кишкові вірусні інфекції з дня на день не меншає. Нині в інфекційній лікарні з півсотні маленьких пацієнтів.
Данилкові – два рочки. Кишкова інфекція його не оминула. Хлопчик потрапив сюди по «швидкій».
Анна Олексієнко, мама Даниїла: «В 6 утра поднялась высокая температура, начался понос».
Температуру довелося збивати сильними антибіотиками та сорбентами. Що стало збудником хвороби, мама хлопчика не знає. Лише припускає.
Анна Олексієнко, мама Данилка: «Может, на улице что-то поднял, языком грязные руки облизал. Ну, конечно, мы ели арбуз, но я не знаю… вся семья ела».
У лікарки теж кавун під підозрою. Правда, не через можливий уміст нітратів.
Бо сезон баштанових, говорить, уже давно в розпалі. А отруйних речовин найбільше саме в ранніх ягодах.
Людмила Назарова, дитячий лікар-інфекціоніст: «Вы же знаете, это дети. Он просто мог потрогать немытый арбуз ручками. А арбузы ведь у нас где продаются? На улице, на полу. Я думаю, это связано с этим».

Саме немиті овочі, фрукти та ягоди, мовить Людмила Назарова, здебільшого і спричиняють кишкові інфекції влітку. Аби убезпечитися, лікарі наполегливо радять мити харчі питною водою та обдавати окропом. Та цими порадами, констатують інфекціоністи, черкасці нехтують усе частіше. Бо цьогоріч захворюваність на гострі кишкові інфекції зросла вдвічі, як рівняти до минулого року.
Світлана Волгіна, головний лікар Черкаської інфекційної лікарні: «Раніше ми більше знали такі хвороби, як дизентерія, сальмонеоз, інші бактеріальні гастроентероколіти. То зараз їх починають витісняти ротовірусні гастроентероколіти та гастроколіти іншої вірусної природи».
Найбільше пацієнтів в інфекційці чекають наприкінці серпні – на початку вересня. На цей час традиційно припадає пік захворюваності.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

У Черкасах підприємство хоче отримати дозвіл на викиди: запитують думку громадськості

ПРАТ «Черкаське КХП» має намір отримати дозвіл на викиди для існуючого обєкта. Тому нині збираються пропозиції та зауваження від...

Військовий із Черкас отримав «Срібний хрест» від Сирського

Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський нагородив почесним нагрудним знаком «Срібний хрест» капітана Федорчука Андрія Вікторовича - військовослужбовця...

Цікаве:

Які спортивні добавки справді працюють: правда без маркетингу

Ринок спортивного харчування щороку зростає – разом із кількістю...

Літнє взуття для активних днів: як обрати ідеальні кеди на теплу пору

У літньому гардеробі важливу роль відіграє зручне, дихаюче та...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас