Новини на ВІККАВіККА-новиниУ Черкасах ушанували Олексія Дубового

У Черкасах ушанували Олексія Дубового

- Advertisment -

Шану видатному керівнику, культурному діячеві та любителю історії виголосили у Краєзнавчому музеї Черкас. На огляд широкому загалу презентували експозицію, присвячену Олексію Дубовому. Саме під його керівництвом у Черкасах з’явилася низка будівель, серед яких одна з найвідоміших – Краєзнавчий музей. До 80-річного ювілею керівника в музеї створили експозицію та зібрали близьких і рідних Олексія Дубового.

Одними із перших подивитися на історичний куточок, присвячений Олексію Дубовому, завітала його родина. Кожне фото, посвідчення та нагорода для них – цінний спогад.

Ольга Дубова, дружина: «Всі матеріали я збирала дома, а діти передавали. Я ще й не бачила експозиції».

Із 1976 до 94-го в Черкаському облвиконкомі Олексій Мусійович опікувався медичним, культурним та освітнім життям міста. Під його пильним керівництвом у Черкасах з’явилася низка шкіл, садочків, бібліотек та амбулаторій. За словами колишніх колег, він не знав слова «неможливо». Завжди втілював заплановане в життя.

Володимир Яценко, колишній помічник: «Це була надзвичайна людина, яка не тільки творила з папером, а це людина реальної справи. В області він залишив великий слід своїми об’єктами, будовами. Він розвивав галузь гуманітарну: медицину, освіту та культуру».

Одним із найважливіших і наймасштабніших проектів у житті Олексія Дубового стало будівництво Краєзнавчого музею. Чоловік особисто відбирав людей для цього проекту. Колишні колеги зізнаються: без мудрості та творчого підходу наставника цей музей був би далеко не таким.

Сергій Михайлович, архітектор: «Наскільки Олексій відчував об’єкт цей, його важливість для Черкас і області, то ми дивувалися».

Музей побудували та створили експозиції в рекордні строки. У 1987-му ця праця була відзначена керівництвом країни – авторам проекту присуджено Державну премію імені Тараса Шевченка. Дотепер її не удостоївся жоден із обласних краєзнавчих музеїв. Одним з її колективних лауреатів став Олексій Дубовий.

Володимир Яценко, колишній помічник: «В Олексія Олексійовича Дубового в підпорядкуванні було більше 20 різних відділів, управлінь, комісій. Це – надзвичайно великий обсяг роботи. Мені був 31 рік, коли він взяв до себе помічником. Я пройшов дуже велику школу мудрості, таланту, уміння управляти, керувати, творити. Це – надзвичайна людина».

Талановитого керівника та культурного діяча не стало 9 років тому. Проте пам’ять про нього досі жива та житиме, переконані всі, хто знав Олексія Дубового.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

У Черкасах вшанували пам’ять жертв політичних репресій

Учора в Україні віддали шану мільйонам українців, які стали жертвами тоталітарних режимів. У Черкасах біля меморіального знаку відбулися символічні...

У Черкаській області виявили відхилення у пробах питної води в кількох громадах

Протягом 12–16 травня Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб дослідив 151 пробу питної води за мікробіологічними показниками та...

Цікаве:

Компенсація тим, хто надав житло переселенцям: як працює програма «Прихисток»

Програма «Прихисток» передбачає надання компенсації за безоплатне забезпечення  тимчасовим...

Чи вплинуть весняні заморозки на урожай на Черкащині – коментар агронома

Нестабільна весняна погода внесла свої корективи в плани аграріїв...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас