НовиниЧеркащинаEU4Business: європейський поштовх для українського бізнесу

EU4Business: європейський поштовх для українського бізнесу

-

- Advertisment -

Рівень розвитку малого та середнього бізнесу багато в чому визначає рівень життя та економічної успішності країни у ХХІ ст. У країнах Європейського Союзу малі та середні підприємства створюють близько двох третин робочих місць, в той час як у пострадянських країнах цей рівень є близьким до 50%. Для того, щоб зменшити цю розбіжність і стимулювати розвиток малого та середнього бізнесу у своїх східних сусідів, Євросоюз у партнерстві з Європейським Банком Реконструкції та Розвитку ініціював програму EU4Business, передає Інтерн'юз-Україна. 

EU4Business – серія проектів і програм, фінансованих Європейським Союзом, які надають малим і середнім підприємствам доступ до фінансових ресурсів, європейських ринків або знань. Серед іншого, у рамках ініціативи проводяться тренінги, семінари, організовуються торгові делегації до ринків ЄС; бізнесмени отримують консультації від галузевих експертів і технічну підтримку, підприємства – інвестиції та кредити на ведення бізнесу. Окрім того, ініціатива сприяє діалогу між урядом і бізнесом, а також – між підприємствами ЄС та Східного Партнерства.

Ініціатива діє у країнах Східного Партнерства – в Україні, Азербайджані, Білорусі, Вірменії, Грузії та Молдові. За попередній період програми (2009-2016рр.) 1,5 млрд. євро було надано підприємцям у вигляді кредитів від регіональних банків-партнерів. Завдяки цим кредитам було створено 10 тисяч нових робочих місць. Окрім того, 20 тисяч людей пройшли навчання у рамках програм ініціативи. Підприємства країн, що приєдналися до зони вільної торгівлі з ЄС (Україна, Грузія, Молдова), мають доступ до додаткової фінансової підтримки у вигляді грантового фінансування загальною сумою близько 200 млн. євро.

Михайло Ганчук, директор "ПромАвтоматика Вінниця" – один із багатьох підприємців, якому вдалось покращити роботу своєї компанії за допомогою "EU4Business". У рамках програми "Консультування малого бізнесу" спеціалісти Європейського Банку Реконструкції та Розвитку допомогли підприємцю реорганізувати компанію. Зокрема, вони запровадили систему фінансової мотивації та впорядкували роботу відділу прямих продажів. Наслідком цієї співпраці стало зміцнення репутації компанії та збільшення ефективності її роботи.

Однією із основних програм EU4Business є створення мережі центрів підтримки бізнесу у регіонах. В Україні діє 15 центрів, що були відібрані під час відкритих конкурсів серед місцевих організацій підтримки бізнесу. На їх діяльність виділено бюджет обсягом 40 мільйонів євро. Повний перелік українських центрів підтримки бізнесу представлений на карті. 

За словами Віолети Комаркової, менеджера з комунікацій організації Клуб Ділових Людей, що був обраний вінницьким центром підтримки бізнесу, партнерство з EU4Business дозволило розширити штат, заходи і послуги, що надавала організація. Відтак, збільшилися плани та можливості Клубу. З серпня 2017 року, у рамках співпраці з EU4Business,вінницький центр підтримки бізнесу провів 5 заходів, серед яких галузеві бізнес-форуми, тренінг для жінок у бізнесі та тренінг для експортерів.

"Завдяки цим заходам, ми формуємо довіру до міжнародних структур і створюємо "гарну картинку" можливостей для бізнесу", – підсумовує Віолета. 

Черкащина не відмічена на карті проекту EU4Business тому, що не входить в зону дії проекту. Адже торік в нашому регіоні робота з бізнесом відбувалась в межах іншого, подібного проекту від ЄС – "Підвищення інвестиційної привабливості України та конкурентоспроможності регіонів", який впроваджувався в програмі "Польська допомога з розвитку".

"В рамках цієї роботи заплановано створення спеціального Центру підтримки підприємництва, – розповідає Віта Вдовиченко, начальник відділу міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Департаменту інвестиційно-інноваційної політики та зовнішньоекономічних зв’язків Черкаської ОДА. – Наразі розробляється його концепція. В перспективі цей Центр має стати окремим підрозділом Агенції регіонального розвитку Черкащини. Він надаватиме послуги з підтримки як діючих бізнесменів, так і тих осіб, які тільки збираються починати свій бізнес. Маркетинг, дизайн, експорт, юридичний і фінансовий консалтинг, оптимізація виробничих процесів – саме це важливі питання підприємницької діяльності має охопити ЦПП".

На зміну цьому проекту, який закінчився наприкінці 2017 року, на Черкащину прийшов новий – "Підвищення конкурентоспроможності регіонів і польсько-українського економічного співробітництва", який має продовжити почату в минулому році роботу.

Матеріал підготовлено в рамках проекту "Точне відображення Угоди про асоціацію Україна-ЄС в українських медіа", що втілюється польським Фондом міжнародної солідарності у співпраці з українськими громадськими організаціями "Інтерньюз-Україна" та "Товариство Лева". Проект реалізується за кошти Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), а також за кошти Програми "Підтримка демократії", що у свою чергу фінансується з Програми польського співробітництва задля розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща.

 

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Черкаські патрульні затримали водія, який зливав невідому речовину в лісову зону

Патрульні виявили та затримали автомобіль, водій якого зливав невідому речовину з неприємним різким запахом в лісову зону без дозволу....

Що задекларував народний депутат, обраний від Золотоноші

Народний депутат України Віталій Войцехівський, обраний від Золотоніського округа, задекларував заробітну плату і заощадження. Про це йдеться в його...

Цікаве:

Для черкащанок фахівці провели майстер-класи з догляду за домашніми тваринками (ВІДЕО)

У Черкасах відбулась безкоштовна консультація по догляду за тваринами....

Як безпечно заощаджувати на догляді за речами

Відвідуючи магазин побутової хімії, ти все частіше звертаєш увагу...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x