Новини на ВІККАВіККА-новиниЧеркаські школярі самотужки заробляють собі на вигоди

Черкаські школярі самотужки заробляють собі на вигоди

- Advertisment -

За допомогу довкіллю – гроші. Черкаські школярі здають макулатуру. Отримані кошти витрачають на шкільне обладнання. Таким чином учнів привчають ще й берегти живу природу: сто кілограмів використаного паперу рятують одне дерево. Про добру традицію розкажуть наші кореспонденти.

Сьогодні першокласниці Анастасії знадобилася допомога батька. У школу, крім портфеля, вона несе ще й кілька десятків кілограмів макулатури.

Анастасія, першокласниця: «Нам учитель у школі сказала принести макулатуру. Я зразу побігла до бабусі, залізла до неї на шафу, зібрала там газети, книги, папірці та принесла у школу».

Збирали використаний папір, говорить батько дівчинки, усім миром. Спершу влаштували генеральне прибирання вдома. Ходили й по сусідах.

Олексій, батько першокласниці: «Ми вперше долучилися до цієї акції, збирали старі книги, зошити. Я думаю, що ми й надалі будемо приєднуватися до цієї акції».

Близько ста кілограмів ужитого паперу, запевняють екологи, рятують одне дерево. Бути чуйними до природи у 31-ій гімназії вчать ще змалечку.

Олена Шведенко, вчитель початкових класів: «Своїх першачків я починаю залучати до цієї роботи тоді, коли ми починаємо вивчати, як виготовляють папір. Уже в цьому віці діти розуміють, що папір можна виготовити не тільки з дерева, а й зі старого паперу».

Акція «Збережи дерево» в навчальному закладі проходить щорічно. Минулоріч силами дітей і батьків гімназія зібрала більше двох тонн макулатури.

Олена Шведенко, вчитель початкових класів: «Два роки тому коли мій клас збирав макулатуру і ще один. Діти 3-4 класу влаштували змагання між собою та батьками. З дому виносили все, що могли. У цьому році вже близько тонни зібрали та здали. На зібрані кошти ми вже зараз придбали проектор, екран. Ця акція в нас не тимчасова. Вона проходить упродовж усього року».

У Черкасах пунктів прийому макулатури чимало. Утім культура здавати її в місті не надто розвинена, кажуть приймальники вторсировини. Здебільшого людям легше папір просто викинути, аніж віддати на переробку. Це при тому, що в Україні проблема із сировиною. Целюлозу ми купуємо в Росії та європейських країнах за дорого.

Галина Білоус, завідувачка складу макулатури: «Мы прессуем макулатуру, надо чтобы тюк картона весил 250 кг, а архива – 350 кг, чтобы фура полная была, а потом отправляем на заводы. Картон – на Жидачов, а архив – на Чернигов. Там заново делают книжки и тетрадки для учеников. Так что макулатура не пропадает».

У черкаських пунктах прийому вторсировини за кілограм макулатури дають 80 копійок.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Фізична активність і психологічний добробут: черкащанам нагадали запоруки здоров’я (ВІДЕО)

Україна вже всьоме бере участь у Європейському тижні громадського здоров’я. Черкащина — серед найактивніших регіонів. На один із заходів...

Продавали фіктивні довідки: на Черкащині викрили дві “схеми” для ухилянтів

СБУ та Національна поліція ліквідували ще дві масштабні схеми ухилення від мобілізації, які діяли на території Черкаської області. Повідомляє...

Цікаве:

Компенсація тим, хто надав житло переселенцям: як працює програма «Прихисток»

Програма «Прихисток» передбачає надання компенсації за безоплатне забезпечення  тимчасовим...

Чи вплинуть весняні заморозки на урожай на Черкащині – коментар агронома

Нестабільна весняна погода внесла свої корективи в плани аграріїв...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас