Новини на ВІККАВіККА-новиниДахнівський дім-музей-парк

Дахнівський дім-музей-парк

- Advertisment -

Райський куточок є і на землі. Черкащанин Олексій Черненко своїми руками збудував будинок-музей зі старовинним екстер’єром та висадив біля нього власний міні-парк. Тут є усе – від хати-мазанки до оглядової башти. На подвір’ї господаря зібрана також колекція стародавніх знарядь праці. Усе це – не лише для двох доньок і трьох онуків, зізнається поціновувач краси, а й для покращення настрою черкащан і гостей міста. Зробити фотографії, помилуватися міні-водоспадом і відчути справжній український дух сюди приходять закохані та молодята.

Олексій Черненко, поціновувач краси: «Одним із елементів нашого парку є березова алея, яку я посадив 12 січня 2005 року. Алею садили декілька поколінь: я, і діти, і онуки».
Не помітити це подвір’я – важко. Тут усе дихає красою та позитивною філософією. Навіть ось цей місток, який пан Олексій теж зробив власноруч.
Олексій Черненко, поціновувач краси: «Стара японська легенда говорить: людина, яка проходить по мосту, позбавляється від усього непотрібного і переходить у якісно новий світ».
Подвір’я має бути таким, як і душа, говорить Олексій Черненко, щоб було приємно ступити на поріг власноруч зробленої хати.
Олексій Черненко, поціновувач краси: «Це ми відтворили хату-мазанку, в якій я колись народився. Захотілося, щоб діти, внуки, гості любувалися такою хатиною».

Ще одна гордість Олексія – криниця з дуба. Її зробили у рекордні терміни. Ця альтанка теж має свій секрет. Зроблена вона не з дорогого бамбуку, а з народного українського матеріалу, який часто просто викидають як непотріб.

Олексій Черненко, поціновувач краси: «Ця бесідка зроблена з дешевих матеріалів, як кукурудзиння, багато хто з гостей думає, що це бамбук. Думають, скільки коштів втратив. Я, буває, і промовчу зайвий раз… Думають, що я олігарх, а це звичайне кукурудзиння».
А ось ця гармата – справжній оберіг подвір’я. Вона – найбільша гордість пана Олексія, хоча і не справжня. До його подвір’я полюбляють заходити фотографуватись молодята. Утім, найбільше радощів таке подвір’я-музей і міні-парк дарує онукам. Адже дідусь навіть каруселі для онуків зробив власноруч. А ще – справжній козацький курінь. Туди за старшим онуком Іванком поспішає потрапити і маленька онучка Настя.
Іван, онук: «Мені подобається, що дід зробив мені халабуду, зброю, щоб воювати, ми тут з другом гуляємо постійно».
Вічнозелені туї, ялівець, самшит і троянди – приємне доповнення до хати-музею. За цим садом і порядком у дворі та домі доглядає дружина пана Олексія.
Галина Черненко, дружина: «Роботи дуже багато, це складно, без роботи не буде такої краси, потрібно без кінця підтримувати чистоту і порядок».
Минулого року Олексій Черненко переміг у загальноміському конкурсі «Оточи себе красою» у номінації «Найкраще облаштування придворової території біля приватного домоволодіння». Цього року Черненки також розраховують на успіх у конкурсі.

попередня стаття
наступна стаття
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

У лікарні помер черкащанин, який отримав поранення під час шахедної атаки на Черкаси

У лікарні помер 58-річний чоловік, який отримав тяжкі поранення під час дронової  атаки на Черкаси 6 травня. Про це...

Власників худоби попереджають про ризик занесення ящуру чи блутангу на Черкащину

Небезпека поширення інфекційних захворювань, зокрема ящуру та блутангу, існує на території України. Про симптоми та небезпеку цих хвороб для...

Цікаве:

Компенсація тим, хто надав житло переселенцям: як працює програма «Прихисток»

Програма «Прихисток» передбачає надання компенсації за безоплатне забезпечення  тимчасовим...

Чи вплинуть весняні заморозки на урожай на Черкащині – коментар агронома

Нестабільна весняна погода внесла свої корективи в плани аграріїв...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас