Online TV
Новини на ВІККАВіККА-новини14-річна школярка стала активною учасницею руху проти СНІДу

14-річна школярка стала активною учасницею руху проти СНІДу

- Advertisment -

Школярка проти СНІДУ. Наймолодша в Україні учасниця руху проти ВІЛ бореться з хворобою та допомагає іншим.

 

На перший погляд, ця симпатична 14-річна киянка нічим не відрізняється від своїх ровесників. Як і всі, Ліза Ярошенко захоплюється танцями, ходить до школи та спілкується з однолітками. Але окрім цього, вона – активістка руху з боротьби зі СНІДом. Дівчина не з чуток знає про цю хворобу. ВІЛ вона заразилася від наркозалежної матері.

Ліза Ярошенко, активістка руху з боротьби зі СНІДом: «Моя мама померла від СНІДу, коли мені було шість років. Я почала дуже часто хворіти, потім пішла з бабусею до лікарні… так дізналася. Сама здогадалася навіть».

Із 1987 по 2011 роки в Україні зареєстровано більше 202 тисяч ВІЛ-інфікованих. За даними ЮНЕЙДС, у країні з 45 мільйонним населенням лише в 2011 році з’явилося більше 21 тисячі нових носіїв ВІЛ. Незважаючи на масштаби, міфів про цю хворобу у країні теж чимало.

Ліза Ярошенко, активістка руху з боротьби зі СНІДом: «У нас у школах, в яких я вчилася раніше, навіть на уроках говорили вчителі, що ВІЛ передається повітряно-крапельним шляхом, що з такими дітьми не можна спілкуватися. Я із цього приводу дуже багато сварилася з учителями. Дуже багато, вони навіть виганяли мене з класу, до директора приводили, тому що я лаялася з учителями серйозно». Непоінформованість населення підштовхнула дівчину взятися за поширення інформації про чуму XXI століття.

Ліза Ярошенко, активістка руху з боротьби зі СНІДом: «Ми почали придумувати всілякі проекти, якісь флешмоби робити. Якось так втягнулася в це все. Круто дуже, мені подобається допомагати, мені пишуть у мережах дуже часто люди, дорослі. Їм, можливо, 30-40 років. Вони пишуть мені, просять якусь пораду. Мені подобається їм допомагати, давати поради, підтримувати».

Нині Ліза Ярошенко живе із прийомними батьками, які підтримують її діяльність і намагаються, незважаючи на великі витрати, продовжувати її лікування.

Оксана Алігева, прийомна мати Лізи Ярошенко: «Я розумію, що максимум на місяць у нас препарати є. Але в нашій нестабільності я не знаю, що може статися через місяць. І незрозуміло, як далі рухатися. Оскільки ці препарати не продають навіть. У тому випадку, якщо раптом буде та сума, яка потрібна на придбання цих препаратів, ще виникне проблема знайти їх. Оскільки їх у вільному продажі немає. І я так розумію, через сьогоднішній закон і не буде».

У грудні минулого року Ліза виступила на прес-конференції у Верховній Раді. Вона закликала депутатів переглянути бюджет 2013 року, в якому передбачено скорочення фінансування програм лікування ВІЛ, туберкульозу та гепатиту.

Ліза Ярошенко, активістка руху з боротьби зі СНІДом: «Я дуже прошу депутатів, щоби вони звернули увагу на це та не допустили, щоб така історія, яка сталася зі мною, сталася ще з кимось».

У той час звернення дівчини не було почуте, і бюджет залишили без змін. Проте пізніше, після численних протестів і страйків, законодавці все ж пішли на поступки. Представник української неурядової організації людей, що живуть із ВІЛ, говорить, що відсутність фінансування неприпустима.

Дмитро Шерембей, представник ВМ «ЛЖВ»: «Ми точно знаємо, що в Україні досить коштів, щоб зупинити три епідемії: епідемію СНІДу, епідемію гепатиту й епідемію туберкульозу. Ми провели «Євро-2012» та витратили мільярди для того, щоб він тут був. Усі європейці бачили, як це відбувалося. Наведу маленький приклад: один стадіон, який побудували до «Євро-2012», коштує стільки, що за ці гроші можна було б лікувати 36 років поспіль усіх ВІЛ-інфікованих в Україні».

Згідно з даними ЮНЕЙДС, в Україні від СНІДУ щорік вмирають 3600 осіб. Окрім цього, на початок 2012 року лікування потребували більше 120 тисяч ВІЛ-інфікованих українців.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

У Черкаському зоопарку з’явилося на світ оленятко

У Черкаському міському зоопарку в родині ланей європейських народилося оленятко. Про це повідомили на сторінці Черкаського міського зоологічного парку...

На автомобільних дорогах Черкащини заборонено рухатися вантажівкам

На автомобільних дорогах Черкащини введено тепловий режим. Заборона пересуватися автошляхами стосується транспорту масою понад 24 т. Повідомляє Патрульна поліція...

Цікаве:

Які спортивні добавки справді працюють: правда без маркетингу

Ринок спортивного харчування щороку зростає – разом із кількістю...

Літнє взуття для активних днів: як обрати ідеальні кеди на теплу пору

У літньому гардеробі важливу роль відіграє зручне, дихаюче та...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас